KUDÜS TURU
Tur Programı
GİDİŞ TARİHİ : 00.00.0000
OTEL :
DÖNÜŞ TARİHİ : 00.00.0000
GÜN : 3 GECE 4 GÜN
FİYATLAR
Kişi Başı
3-6 Yaş
6-12 Yaş

COVİD - 19 SALGINI SEBEBİYLE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN YURT İÇİ VE YURT DIŞI TURLARIMIZI DURDURMA KARARI ALDIK. SALGIN TEHDİTİ GEÇTİKTEN SONRA TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

 

 

KUDÜS TURU

3 GECE 4 GÜN

 

 

1.GÜN (PERŞEMBE)

Sabah saat …..:……’da Konya Havaalanında buluşma ve İstanbul’a hareket. İstanbul ……………………… Dış hatlar gidiş terminali ……………………… Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde en geç saat …:….. ‘da check-in işlemlerine başlıyoruz İşlemler sonrası saat …..:…..’de Tel Aviv’ e hareket ve saat …..:…..’ de varış. Pasaport ve vize işlemlerinden sonra Yafa’ ya hareket. Sultan Mahmut Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. Gezi sonrası Kudüs’ teki otelimize transfer. Otele varış ve yerleşme. Daha sonra Mescid-i Aksâ ’da akşam ve yatsı namazı. Yatsı namazından sonra otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN (CUMA)

İsteyenler için Mescid-i Aksâ ’da sabah namazı. Sabah namazından sonra kahvaltı ve tur için Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Daha sonra Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet-üs-Sahra, Mirac ’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa ’da ki yatsı namazından sonra otelde geceleme. Bu ziyaretler yürüyerek yapılacaktır.

3.GÜN (CUMARTESİ)

İsteyenler için Mescid-i Aksâ ’da sabah namazı. Sabah namazından sonra otelde kahvaltıdan ve tur için Al-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî ’yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Daha sonra dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Otele dönüş, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa ’da ki yatsı namazından sonra otelde geceleme.

4. GÜN (PAZAR)

İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah namazından sonra kahvaltı. Saat 11.00’e kadar odalar boşaltılıp bagajlar otobüse konulacak.  Otel lobisindeki veda sohbetinden sonra otelden ayrılış ve …..:…..’da Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası Saat ………..’da …………………. Havalimanına  kalkış ve …..:….’da varış. Check-out işlemlerinin ardından Konya uçağı ile Konya’ya hareket ediyoruz Başka bir Nuri Doğan Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler :  

  • İstanbul / Tel Aviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri
  • 3 yıldızlı Otelde 3 Gece Yatak + Kahvaltı + Akşam Yemeği
  • Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
  • Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
  • Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası
  • Tur programında gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler :

  • İkramlar, turlardaki öğle yemekleri
  • Yemeklerde alınacak kapalı içecekler, Kişisel Harcamalar
  • Otel Ekstraları (Oda Servisi, Telefon vb.)
  • Yurtdışı Çıkış Harcı

 

TAVSİYELER:

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz

* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.

* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardösü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir.
* Parfüm, kolonya, tıraş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz

* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.

* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10 'luk). Kişi başı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz.

* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.

* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon numarası : 0097225910555
* T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği telefon numarası: 0097235241101

 

FİYAT VE TARİH BİLGİSİ İÇİN OFİSİMİZLE İRTİBATA GEÇİNİZ LÜTFEN...

444 26 91

KUDÜS GEZİMİZDEN GÖRÜNTÜLER