DOĞU KARADENİZ TURU
Tur Programı
GİDİŞ TARİHİ : TUR TARİHLERİ SAYFANIN ALT KISMINDADIR.
OTEL : ARSEN OTEL & KERVANSARAY OTEL
DÖNÜŞ TARİHİ : TUR TARİHLERİ SAYFANIN ALT KISMINDADIR.
GÜN : 4 GECE 5 GÜN
FİYATLAR
Kişi Başı
1175
3-6 Yaş
450
6-12 Yaş
775

COVİD - 19 SALGINI SEBEBİYLE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN YURT İÇİ VE YURT DIŞI TURLARIMIZI DURDURMA KARARI ALDIK. SALGIN TEHDİTİ GEÇTİKTEN SONRA TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

 

 

DOĞU KARADENİZ TURU

(4 GECE 5 GÜN)

 

                Çarşamba günü akşam saat 21:00’de Konya Anıt Meydanından hareket ediyoruz.

1.GÜN

                Sabah Samsun’da açık büfe kahvaltı alarak gezi programımıza başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz. Boztepe’de teleferik ile Ordu’ya kuş bakışı bakıyoruz. Ordu manzarasını izledikten sonra 2 saatlik yolculuktan sonra Trabzon’a ulaşıyoruz. Meşhur Akçaabat köftesini tatmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasından sonra önceleri müze olan şimdi ise camii olan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğini alıyoruz.

1.GECE KONAKLAMA TRABZON ARSİN – ARSEN OTEL

 

2.GÜN

                Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Altındere Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Maçka Çoşandere’de bir çay molası ardından Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan ve “Bulutların Üstündeki Manastır” olarak ifade edilen Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırına çıkmak için park içinde bulunan minibüsleri kullanıyoruz. Ardından Maçka’ya iniyor ve misafirlerimize meşhur Hamsıköy sütlacını ikram ediyoruz. Daha sonra Uzun Göl’e hareket ediyoruz. Cuma namazı ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Uzun Göl’de yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından Ayder yaylasna’na hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

2.GECE KONAKLAMA AYDER- KERVANSARAY OTEL

 

3.GÜN

                Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra komşu ülkenin yakın ve şirin kenti Batum’a haraket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısındaki giriş işlemleri ardından Batum merkeze hareket ediyoruz. Şehir Merkezinde Avrupa Meydanı, Alfabe kulesi, Botanik Bahçe ve Osmanlı’dan kalan tek camii olan Orta Camii’yi geziyoruz. Daha sonra çıkış işlemlerini yapıp Hopa’ya doğru hareket ediyoruz.

Hopa merkezde öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından özel minibüslere binerek Karagöl’e hareket ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz sandal ile gezinti yapabilirler. Daha sonra Rize Ardeşen ilçesinden Yukarı Kaçkar Dağlarına doğru yola çıkıyoruz. Solumuzda Fırtına deresi ve vadisi, tarihi kemer köprüler eşliğinde önce pastacılarıyla ünlü Çamlıhemşin’e oradan Ayder yaylasına çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız Ayder yaylasına ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

3. GECE KONAKLAMA AYDER- KERVANSARAY OTEL

 

4.GÜN

                Karadeniz’in en yeşil ve hırçın doğasına sahip Ayder yaylasının içinde bulunan otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra yayla gezimize başlıyoruz. Gelin Tülü şelalesi ve güzel bir yayla yürüyüşü ardından minibüslerle Çinçiva köyüne geçiyor, dere kenarında yürüyüş yapıp Çinçiva köprüsüne çıkıyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra Zilkale ve Palovit Şelalesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Alabalık tesisine geçiyoruz. Öğle yemeğimizi içerisinde zipline ve rafting

hizmetleri bulunan bir tesiste dere kenarında alıyoruz. Burada yöresel yemekleri ve meşhur balığını yedikten sonra yolumuzun üstünde bulunan meşhur Rize Bezi dokuma atölyesini görüyor ve alışveriş için mola veriyoruz. Burada bayanlar başlarını bağlamak için keşan ve puşi satın alabilirler. Alışverişimizi yapıyor ve botanik çay bahçelerinde çay molamızı veriyoruz. Molamızın ardından yine yolumuzun üstünde bulunan Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı, Trabzon kurabiyesi, Trabzon ekmeği, kıtlama şekeri, Trabzon sepeti vb. gibi alışverişler yapabilirsiniz. Daha sonra Araklı’da Karadeniz çaylarının üretimi hakkında ve çay demlemenin incelikleri ve çay hakkında merak ettiğiniz diğer konularda uzmanından Vatan Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Çay molasının ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıp ve dinlenmeye geçiyoruz.

4. GECE KONAKLAMA TRABZON ARSİN – ARSEN OTEL

 

5.GÜN

                Sabahın erken saatlerinde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’un yaklaşık 500 mt. Rakımlı yüksek noktasındaki Atatürk Köşkü ziyareti ve Telkâri ve Kazaziye gümüşlerinin üretimi hakkında Tuğana Gümüş firmasından bilgi alıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Ordu’da Çotanak markası ile meşhur olan Altaş yağ ve fındık, fındık yağı ve fındık ezmesi, Ayçiçek yağı vb. gibi ürünlerden alışveriş yapıyor ve ardından yola çıkıyoruz. Samsun Terme Ulusoy tesislerinde alacağımız öğle yemeği molası sonrası Samsun’da Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Onur Anıtı ve Arkeoloji müzesini geziyoruz. Ardından Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği molası ile gecenin ilerleyen saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks araçlar ile ulaşım hizmeti
 • 4 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • 5 gün sabah kahvaltısı ve 4 gün akşam yemekleri
 • Araç içi ikramlar
 • Borçka Karagöl minibüs transferi
 • Sümela Manastırı minibüs transferi
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi minibüs transferi
 • Ordu – Boztepe teleferik ücreti
 • Hamsıköy sütlacı ikramı

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yeri giriş ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri ve dönüş akşam yemeği

NOT: Tur programında gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

DOĞU KARADENİZ TUR TARİHLERİ
 
TUR ÇIKIŞ DÖNÜŞ
1. TUR 27 MAYIS ÇARŞAMBA AKŞAM 1 HAZİRAN PAZARTESİ AKŞAM
2. TUR 3 HAZİRAN ÇARŞAMBA AKŞAM 8 HAZİRAN PAZARTESİ AKŞAM
3. TUR 10 HAZİRAN ÇARŞAMBA AKŞAM 15 HAZİRAN PAZARTESİ AKŞAM
4. TUR 17 HAZİRAN ÇARŞAMBA AKŞAM 22 HAZİRAN PAZARTESİ AKŞAM
5. TUR 24 HAZİRAN ÇARŞAMBA AKŞAM 29 HAZİRAN PAZARTESİ AKŞAM
6. TUR 1 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAM 6 TEMMUZ PAZARTESİ AKŞAM
7. TUR 8 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAM 13 TEMMUZ PAZARTESİ AKŞAM
8. TUR 15 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAM 20 TEMMUZ PAZARTESİ AKŞAM
9. TUR 22 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAM 27 TEMMUZ PAZARTESİ AKŞAM
10. TUR 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA AKŞAM 10 AĞUSTOS PAZARTESİ AKŞAM
11. TUR 12 AĞUSTOS ÇARŞAMBA AKŞAM 17 AĞUSTOS PAZARTESİ AKŞAM
12. TUR 19 AĞUSTOS ÇARŞAMBA AKŞAM 24 AĞUSTOS PAZARTESİ AKŞAM
13. TUR 26 AĞUST0S ÇARŞAMBA AKŞAM 31 AĞUSTOS PAZARTESİ AKŞAM
14. TUR 2 EYLÜL ÇARŞAMBA AKŞAM 7 EYLÜL PAZARTESİ AKŞAM
15. TUR 9 EYLÜL ÇARŞAMBA AKŞAM 14 EYLÜL PAZARTESİ AKŞAM
 
DOĞU KARADENİZ TURUMUZDAN GÖRÜNTÜLER