18 - 23 HAZİRAN

KARADENİZ TURU

(4 GECE 5 GÜN)

 

            Salı günü akşam saat 21:00’de Konya Anıt Meydanından hareket ediyoruz.

 

1.GÜN

            Sabah Samsun Terme Ulusoy tesislerinde açık büfe kahvaltı alarak gezi programımıza başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz. Boztepe’de teleferik ile Ordu’ya kuş bakışı bakıyoruz. Ordu manzarasını izledikten sonra 2 saatlik yolculuktan sonra Trabzon’a ulaşıyoruz. Meşhur Akçaabat köftesini tatmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasından sonra önceleri müze olan şimdi ise camii olan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğini alıyoruz.

 

2.GÜN

            Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Altındere Milli Parkına doğru yola çıkıyoruz. Maçka Çoşandere’de bir çay molası ardından Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan ve “Bulutların Üstündeki Manastır” olarak ifade edilen Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırına çıkmak için park içinde bulunan minibüsleri kullanıyoruz. Ardından Maçka’ya iniyor ve misafirlerimize meşhur Hamsıköy sütlacını ikram ediyoruz. Daha sonra Uzun Göl’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğini Uzun Göl İnan tesislerinde alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Uzun Göl’de yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından Çayeli’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kral Pestil ve Köme mağazasında alışveriş molası veriyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3.GÜN

            Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Borçka’ya doğru hareket ediyoruz. Organik çay bahçeleri arasından geçerek Cankurtaran Geçidinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından özel minibüslere binerek Karagöl’e hareket ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz sandal ile gezinti yapabilirler. Serbest zamanın ardından Borçka’ya hareket ediyoruz. Borçka’da otobüsümüze binerek Hopa merkeze hareket ediyoruz. Burada öğlen yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Rize Ardeşen ilçesinden Yukarı Kaçkar Dağlarına doğru yola çıkıyoruz. Solumuzda Fırtına deresi ve vadisi, tarihi kemer köprüler eşliğinde önce pastacılarıyla ünlü Çamlıhemşin’e oradan Ayder yaylasına çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız Ayder yaylasına ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

4.GÜN

            Karadeniz’in en yeşil ve hırçın doğasına sahip Ayder yaylasının içinde bulunan otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra yayla gezimize başlıyoruz. Gelin Tülü şelalesi ve güzel bir yayla yürüyüşü ardından minibüslerle Çinçiva köyüne geçiyor, dere kenarında yürüyüş yapıp Çinçiva köprüsüne çıkıyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra Zilkale ve Palovit Şelalesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Alabalık tesisine geçiyoruz. Öğle yemeğimizi içerisinde zipline ve rafting hizmetleri bulunan bir tesiste dere kenarında alıyoruz. Burada yöresel yemekleri ve meşhur balığını yedikten sonra yolumuzun üstünde bulunan meşhur Rize Bezi dokuma atölyesini görüyor ve alışveriş için mola veriyoruz. Burada bayanlar başlarını bağlamak için keşan ve puşi satın alabilirler. Alışverişimizi yapıyor ve botanik çay bahçelerinde çay molamızı veriyoruz. Molamızın ardından yine yolumuzun üstünde bulunan Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı, Trabzon kurabiyesi, Trabzon ekmeği, kıtlama şekeri, Trabzon sepeti vb. gibi alışverişler yapabilirsiniz. Daha sonra Araklı’da Karadeniz çaylarının üretimi hakkında ve çay demlemenin incelikleri ve çay hakkında merak ettiğiniz diğer konularda uzmanından Vatan Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Çay molasının ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıp ve dinlenmeye geçiyoruz.

 

5.GÜN

            Sabahın erken saatlerinde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’un yaklaşık 500 mt. Rakımlı yüksek noktasındaki Atatürk Köşkü ziyareti ve Telkâri ve Kazaziye gümüşlerinin üretimi hakkında Tuğana Gümüş firmasından bilgi alıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Ordu’da Çotanak markası ile meşhur olan Altaş yağ ve fındık, fındık yağı ve fındık ezmesi, Ayçiçek yağı vb. gibi ürünlerden alışveriş yapıyor ve ardından yola çıkıyoruz. Samsun Terme Ulusoy tesislerinde alacağımız öğle yemeği molası sonrası Samsun’da Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Onur Anıtı ve Arkeoloji müzesini geziyoruz. Ardından Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği molası ile gecenin ilerleyen saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks araçlar ile ulaşım hizmeti
 • 4 gece 3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • 5 gün sabah kahvaltısı, akşam yemekleri
 • Araç içi ikramlar
 • Borçka Karagöl minibüs transferi
 • Sümela Manastırı minibüs transferi
 • Zilkale minibüs transferi
 • Ordu – Boztepe teleferik gezisi
 • Hamsıköy sütlacı ikramı

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yeri giriş ücreti
 • Kişisel harcamalar

 

 

Yetişkin ücreti : 1300 ₺ (Kişi başı)

0 – 6 yaş           : ÜCRETSİZ (Otobüste koltuk verilmeyecektir.)

6 – 12 yaş         : 1050 ₺ (Kişi başı)