15 - 16 HAZİRAN

ÇANAKKALE - BURSA TURU

(1 GECE KONAKLAMALI 2 GÜN)

 

14 Haziran Cuma akşam 19.00’da Konya Anıt Meydanı’ndan Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Yolda verilen molalar ile sabah Çanakkale’de kahvaltımızı alıyoruz.

1. GÜN ÇANAKKALE-ANZAK KOYU – ALÇI TEPE – CONK BAYIRI – 57.ALAY ŞEHİTLİĞİ-ŞEHİTLER ABİDESİ

Sabah kahvaltısını aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde Gelibolu turumuza başlıyoruz. Programımıza Kilitbahir Kalesi panoromik olarak görerek başladıktan sonra Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası Seyit Onbaşı Anıtını geziyoruz. Daha sonra Şahindere Şehitliğini ederek Çanakkale’nin Sembolü olan Şehitler Abidesi’ne gidiyoruz. Şehitler Abidesi’nde rehberimiz tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra serbest zaman veriyor bu mekanı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rehberimizin anlatımıyla Morto Koyu’nun (Ölüm Koyu) yanından geçeceğiz. Turumuz 63 askeri ile yaklaşık 2000 düşmanı püskürten Seddülbahir’de bulunan Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Tabyası ile devam ediyoruz. Öğle yemeği için Alçıtepe köyüne varıyoruz. Öğle yemeğinden sonra 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Conkbayırı , Yeni Zelanda Anıtı ziyaretimiz ile şehitlik ziyaretimize son buluyor ve otelimize haraket ediyoruz ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

 

2. Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Emir Sultan, Yeşil Türbe, Ulu Camii, Kozahan

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Tophane bölgesine ulaşarak Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret ediyor ve bu mekanları fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Emir Sultan camii ve türbesine geçiyoruz. Yeşil Türbeyi ziyaret ettikten sonra Ulu Camii’ye geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra öğle yemeğini almak için lokantaya geçiyoruz. Bursa’nın Kozahan ve Bedesten çarşılarında alışveriş yaptıktan sonra programımızı tamamlayarak Konya’ya dönüşe geçiyoruz, akşam saatlerde Konya’ya ulaşarak yolculuğumuzu tamamlıyoruz.

 

 

TURUMUZA ÇIKARKEN

*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da

Yağmurluk, Hırka, Mayo

*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,

Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları

*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

 

EVDEN ÇIKARKEN

Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve

çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi

kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

 

Fiyatlarımız Kişi Başıdır.

Yetişkin   =  450 TL

6-12 Yaş  =  400 TL